Gazze'de faaliyet gösteren Kassam Tugayları, son 3 günde gerçekleştirdiği özel operasyonlarla işgalci siyonistlere büyük darbeler vurdu. Tugayların Sözcüsü Ebu Ubeyde, yapılan operasyonlardan bazı anekdotları paylaşarak mücahitlerin kahramanlıklarını duyurdu.

Ebu Ubeyde, mücahitlerin Allah'ın yardımıyla tüm mevzilerde ve Gazze'nin farklı bölgelerinde siyonist saldırganlığa karşı direnişlerini sürdürdüğünü ifade etti.

335 Siyonist Askeri Aracı İmha Edildi

İşgalin kara saldırısının başlamasından bu yana 335 siyonist askeri aracının tamamen veya kısmen imha edildiğini belirten Ubeyde, mücahitlerin direnişiyle işgalci güçlere ağır kayıplar yaşattıklarını vurguladı.

ABD'den Netanyahu'nun Silah Sevkiyatı İddialarına Sert Tepki ABD'den Netanyahu'nun Silah Sevkiyatı İddialarına Sert Tepki

Ubeyde, son 3 günde gerçekleştirilen özel operasyonlarda 33 tankın vurulduğunu, askeri alanlardaki düşman kuvvetlerinin hedef alındığını ve birçok düşman askerinin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Kassam Mücahitlerinin Kahramanlıkları: Anekdotlar

  • Mücahidin pusuya düşürdüğü düşman kuvvetine sıfır mesafeden bomba ve makineli tüfekle saldırarak en az 5 siyonist askeri öldürdü.
  • Bir mücahidin tek başına Şeyh Rıdvan Mahallesi'nde 8 siyonist askeri etkisiz hale getirdi.
  • Beyt Hanun'da bir grup mücahidin anti-personel silahıyla 6 kişiden oluşan düşman piyade kuvvetini hedef aldı.
  • Mücahitlerin tünele kurduğu bubi tuzağıyla işgalcileri havaya uçurarak kesin can kaybına neden oldular.
  • Zeytun Mahallesi'nde düşman kuvvetine sıfır mesafeden saldıran mücahidler, Merkava tankını imha ederek binadan güvenli bir şekilde çekildi.

Ebu Ubeyde, mücahitlerin mevzi ve muharebe alanındaki köklü yapılarına vurgu yaparak, işgale karşı hazır ve kararlı olduklarını ifade etti. Ayrıca, saldırganlığın ne kadar süre devam ederse etsin, mücahitlerin Allah'ın yardımıyla yüzleşmeye hazır olduklarını belirtti.


 
Kaynak: (İLKHA)