Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı'ndan Dr. Lokman Balyen, iki gözünde görme kaybı yaşayan hastaların psikolojik ve sosyal yaşam kalitesinde ciddi düşüş yaşandığına dikkat çekti. Başarılı katarakt ameliyatı ile görme kesinliği artan hastaların yaşam kalitesinin yükseldiğini belirten Balyen, hastalara psikolojik destek vererek ameliyata ikna edildiklerini belirtti.

"Aynı Günde Katarakt Ameliyatı Olan Üç Hastamız Var"

Harran Üniversitesi Hastanesi'nde aynı günde katarakt ameliyatı olan üç hastanın durumu hakkında bilgi veren Balyen, hastaların daha önce başarısız ameliyatlar geçirdiğini ve bu nedenle diğer gözlerindeki katarakt ameliyatını ertelediklerini ifade etti. Ancak ekip olarak verdikleri psikolojik destekle hastaları ameliyata ikna ettiklerini ve başarılı bir şekilde ameliyat gerçekleştirdiklerini söyledi.

Balyen, bu üç hastanın ameliyat sonrası görme keskinliklerinin neredeyse yüzde yüze yakın olduğunu belirterek, hastaların yaşam kalitelerinde büyük bir artış sağladıklarını ifade etti.

"Dünya Standartlarına Göre Hizmet Veriyoruz"

Dünya standartlarına uygun kaliteli, güvenli ve hasta odaklı hizmet verdiklerini belirten Balyen, bu başarının arkasında Rektör Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu'nun ve diğer sağlık personelinin desteklerinin olduğunu vurguladı. Harran Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. İdris Kırhan ise hastanenin temel hedefinin hastaların sağlığını düzeltip yaşam kalitelerine katkı sağlamak olduğunu dile getirdi.

Şanlıurfa’da halkın sağlığını hiçe saydılar Şanlıurfa’da halkın sağlığını hiçe saydılar
Kaynak: (İLKHA)