İran’da Tarihi Seçim Kararı: 28 Haziran’da Sandık Başına İran’da Tarihi Seçim Kararı: 28 Haziran’da Sandık Başına

Katar'ın başkenti Doha'daki Katar Türk Okulu'nda "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" coşkuyla kutlandı. Türkiye'nin Doha Büyükelçisi Dr. Mustafa Göksu ve birçok ülkenin temsilcisi etkinliğe katılarak bayram coşkusuna ortak oldu.

Büyükelçi Göksu, yapılan konuşmada, çocuklara kendi değerlerini aşılamayı ve tüm dünyaya çocuk haklarını koruyacak bir amaç belirlemeyi hedeflediklerini vurguladı. Ayrıca, özellikle Gazze'deki çocukların yaşadığı zorluklara dikkat çekerek, barış ve sevgi dolu bir dünya temennisinde bulundu.

Etkinlikte çocuklara yönelik palyaço ve kukla gösterileri yapıldı ve misafirlere pamuk şeker, dondurma ve patlamış mısır ikram edildi. Ayrıca, Katar Türk Okulu tarafından düzenlenen ulusal egemenlik futbol ve atletizm müsabakalarında dereceye giren öğrenciler için ödül töreni düzenlendi ve toplu fotoğraf çekimi yapıldı.

Türkiye'nin Doha Büyükelçiliği'nde gerçekleşen etkinlikte, Büyükelçi Dr. Mustafa Göksu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle büyükelçilik makamını Katar Türk Okulu'ndaki iki öğrenciye temsili olarak devretti.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı