Kayseri'nin Melikgazi ilçesi Danişmentgazi Mahallesi'nde, Suriye uyruklu İ.A.'nın (26) amcasının kızı olan 7 yaşındaki Suriyeli M.A.'ya cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla ilgili yaşanan olaylar üzerine Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. İ

Kayseri 2. Sulh Ceza Hakimliği, olayın ardından mağdur ve ailesinin sağlığını korumak ve artan toplumsal olayların önüne geçmek amacıyla, konuya ilişkin her türlü haber, röportaj, eleştiri ve benzeri yayınların görsel ve sosyal medya ile internet ortamında yapılmasını yasakladı. 

Bu kapsamda Kayseri 2. Sulh Ceza Hakimliği, "Mağdur ve ailenin sağlığını korumak, hadise sonrası artan toplumsal olayların önüne geçebilmek amacıyla, yaşanan toplumsal olayları ve mağdur çocuğun görüntülerini de kapsar nitelikte, görsel ve sosyal medya ile internet ortamında faaliyet gösteren medyada her türlü haber, röportaj, eleştiri ve benzer yayınların yapılmasının soruşturma evresi tamamlanana kadar yasaklanmasını" kararlaştırdı.

Kayseri Valiliği, Danişmentgazi Mahallesi'ndeki cinsel istismar olayıyla ilgili olarak Suriye uyruklu bir kişinin gözaltına alındığını ve mağdur çocuğun koruma altına alındığını açıkladı. İstismar iddiasının ardından kentte meydana gelen olaylarda 14 emniyet mensubu ve 1 itfaiye eri yaralandı.

Interpol'ün Kırmızı Bültenle Aradığı Rus Zanlı Antalya'da Yakalandı Interpol'ün Kırmızı Bültenle Aradığı Rus Zanlı Antalya'da Yakalandı


 

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı