Kayseri'de kaza kırıma uğrayan eğitim uçağında şehit olan Hava Pilot Albaylar Uğur Yıldız ve Gökhan Özen için Kayseri Devlet Hastanesi'nde başlayan ve 12'nci Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı'nda devam eden bir tören düzenlendi. Şehitlerin Türk bayrağına sarılı naaşları, burada düzenlenen törende son yolculuklarına uğurlandı.

SGK’dan Adı ve Soyadı Değişenlere Uyarı SGK’dan Adı ve Soyadı Değişenlere Uyarı

Törene, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Garnizon Komutanı ve 2. Hava Bakım Fabrika Müdürü Hava Tuğgeneral Haldun Taşan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hakan Dedebağı, İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın, belediye başkanları, kaymakamlar, rektörler ve askeri erkan katıldı.

Şehitlerin özgeçmişlerinin okunması ve Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan törende, İl Müftü Vekili Cabir Çelik tarafından dua edildi. Törenin ardından şehitlerin cenazeleri, askeri uçakla İzmir'e uğurlandı.

Milli Savunma Bakanlığı, Kayseri'deki 12'nci Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı'ndan dün eğitim için kalkan Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na ait SF-260D tipi eğitim uçağının kaza kırıma uğradığını ve hava pilot albaylar Uğur Yıldız ile Gökhan Özen'in şehit olduğunu açıklanmıştı.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı