Kendi işini kurmak veya mevcut işini geliştirmek isteyenler, bankaların sağladığı kredi paketlerini araştırıyor. Bu noktada bankalar, çeşitli kredi paketleri ile müşterilerine finansal destekler sağlıyor. Ancak alternatif kredi paketlerinde sunulan vadeler, geri ödeme şartları ve faiz oranları, genellikle vatandaşları yeni yollar araştırmaya teşvik ediyor. Bu noktada Halkbank ise sunduğu kredi paketleri ile genç ve cesur girişimcilerin, projelerini hayata geçirmelerine yardımcı olmayı hedefliyor.

Türkiye’nin en büyük bankacılık kuruluşlarından biri olan ve bir kamu bankası olarak hizmet veren Halkbank, genç ve cesur girişimcilere yönelik 3 ayrı kredi paketini duyurdu. Bu kapsamda sunulan kredi paketleri, girişimcilerin işlerini kurma veya mevcut işlerini geliştirmeleri aşamalarında kritik bir finansal destek sağlıyor. Halkbank tarafından sunulan söz konusu kredi seçenekleri, genç girişimcilerin hayallerindeki projeleri hayata geçirmelerine yardımcı olabilir. İşte detaylar…

HALK GİRİŞİMCİ KREDİSİ

3542636_66aa6f3b9c64bf70e67c7784587ab126_640x640

Son dönemlerde girişimcilere yönelik cazip kredi fırsatları sunan Halkbank, bu yönde 3 tür kredi paketini duyurdu. İlk olarak Halk Girişimci Kredisi kapsamında, bir iş fikrine dayalı olarak kendi işini kurmak isteyen veya kurmuş olan, bu işle ilgili faaliyet yürütme kabiliyetine sahip olduğuna kanaat getirilen girişimcilere yönelik fırsat sunuluyor. 250.000 TL’ye kadar sunulan kredide müşterinin 45 yaşını aşmamış olması ve en az ilkokul mezunu olması gerekiyor.

GENÇ GİRİŞİMCİ KREDİSİ

Halkbank bir diğer yandan Genç Girişimci Kredisi ile üniversitelerin yüksekokul veya fakültelerinden mezun, mezun olduğu bölümle ilgili iş tecrübesi bulunmayan ancak bu alanda kendi işini kurmak isteyen veya kurmuş olan, 35 yaşını aşmamış müşterilerine yönelik kredi imkanı sağlıyor. Bu kredide ise 350.000 TL’ye kadar limit ve 12 ayı anapara ödemesiz dönem olmak üzere azami 60 aya kadar vade imkanı sunuluyor.

CESUR GİRİŞİMCİ KREDİSİ

Halkbank ayrıca Cesur Girişimci Kredisi paketinde ise üniversitelerin yüksekokul veya fakültelerinden mezun, eğitim aldığı ve en az 2 yıl deneyim kazandığı iş kolunda kendi işini kurmak isteyen veya kendi işyerini açan müşterilerine, 45 yaşını aşmamış olmaları şartı ile 400.000 TL’ye kadar, 12 ayı anapara ödemesiz dönem olmak üzere azami 60 ay vadeli, kredi imkanı sağlıyor.

Döviz kurları haftaya nasıl başladı? Döviz kurları haftaya nasıl başladı?

Kaynak: (Haber Merkezi)