Temiz çamaşırlar, kişisel bakımın vazgeçilmez parçalarından biridir. Bir kıyafetin ne kadar yeni olduğu çok önemli olmasa da ne kadar temiz olduğu birçok kişi için oldukça önemlidir. Yalnızca görünüm olarak değil hijyen açısından da özen gösterilmesi gerekilen konu başlıkları arasında yer alan çamaşır temizliğinde birçok deterjandan ve yumuşatıcıdan destek alınır.

Renkliler ve beyazlar için kullanılan deterjanlar farklı olsa da iki taraf için de önemli olan temizliktir. Bu neden ile kullanılan ürünlerin içeriklerine oldukça dikkat edilmelidir. Kimi markaların ürünleri birkaç yıkamada dahi lekeleri çıkaramazken kimilerinin ürünleri az bir miktarda kullanılsalar dahi lekeler üzerinde kalıcı çözüm sunar.

Deterjanların yanı sıra özellikle kış mevsimlerinde birçok kişinin en büyük sorunu çamaşırların üzerine yapışan tüyler, kıllar, saçlar ve diğer kalıntılardır. Yünlü kıyafetlerin kullanılmaya başlanması ile birlikte kış mevsiminden adeta soğuyan kişiler, bu durumdan nasıl kurtulabileceklerini sık sık araştırır. Tüy toplama aparatları her daim konforlu kullanım sağlamadıkları için birçok kişi için alternatif bir çözüme ihtiyaç vardır. Bu noktada devreye giren uzmanlar özellikle çocuklu evlerin vazgeçilmezlerinden olan ıslak mendillere dikkat çekti. Uzmanlara göre ıslak mendilin doğru kullanımı, çamaşırların üzerine yapışmış olan tüm kalıntıları anında söküp atıyor. Peki nasıl? İşte ayrıntılar…

KİRLİ ÇAMAŞIRLARINIZIN ARASINA YERLEŞTİRİN

ruyada-kirli-camasir-gormek-001

Mutfak ve banyo gibi alanlarda, el temizliğinde, ayakkabı parlatmada ve daha pek çok alanda etkin olarak kullanılan ıslak mendillerinin, kirli çamaşırlar üzerinde de mucizevi etkilere sahip olduğu öğrenildi. Edinilen bilgilere göre özellikle yünlü ve pamuklu kıyafetleri yıkamadan önce aralarına ıslak mendil yerleştirmek ve makineyi bu şekilde çalıştırmak, kalıntıları yok ediyor.

HER ŞEYİ TOPLUYOR

Bakan Yumaklı: Diyarbakır ve Mardin’de Çiftçilerin Kayıplarına Yönelik Tespit Çalışmaları Tamamlandı Bakan Yumaklı: Diyarbakır ve Mardin’de Çiftçilerin Kayıplarına Yönelik Tespit Çalışmaları Tamamlandı

Makineye atılan 3 adet ıslak mendilin zarardan çok fayda sağlayacak olduğuna işaret eden uzmanlar, bu şekilde çamaşırların üzerine yapışmış olan saç, kıl, tüy gibi kalıntıların mendillerde toplanacağını ve böylelikle de kıyafetlerin yeni bir görünüme kavuşacağını ifade etti.

Editör: Mehmet Fırat ÇELEBİ