Erdoğan: Türkiye, Kendi 5. Nesil Savaş Uçağını Üretme Yolunda Kritik Bir Adım Attı Erdoğan: Türkiye, Kendi 5. Nesil Savaş Uçağını Üretme Yolunda Kritik Bir Adım Attı

 

Küçükçekmece’de AK Parti Belediye Başkan adayı Aziz Yeniay’ın seçim çalışması sırasında uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi. Saldırıda bir kadın yaralandı. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, saldırıyla ilgili 12 şüphelinin gözaltına alındığını, 7 şüphelinin arandığını açıkladı.

Saldırıyı kınayan mesajlar

Saldırı, siyaset dünyasından da kınama mesajlarına neden oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, saldırının demokrasiye yönelik bir tehdit olduğunu belirterek, “Bunlara asla müsaade etmeyeceğiz.” dedi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, saldırıda yaralanan kadına geçmiş olsun dileklerini iletti. AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, saldırının faillerinin en kısa sürede yakalanacağını söyledi.

Soruşturma sürüyor

Adalet Bakanı Tunç, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, saldırıyla ilgili Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından adli soruşturma başlatıldığını bildirdi. Tunç, “Olayla bağlantısı olduğu düşünülen 12 şüpheli gözaltına alınmış, 7 şüphelinin ise yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir. Soruşturma çok yönlü ve titizlikle sürdürülmektedir.” dedi.

 

Kaynak: AA