Son zamanlarda dönem dizileri ile gündemden düşmeyen TRT1, geçtiğimiz haftalarda yeni projesi için düğmeye bastı. İsrail- Hamas çatışmalarının şiddetlendiği şu günlerde manidar bulunan yeni açıklama kapsamında kanalda ‘Kudüs Fatihi Selahattin Eyyubi’ isimli yeni bir dizinin yayınlanacağı öğrenildi.

Alpaslan Büyük Selçuklu’nun ardından yeni tarih dizisi olan Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi ile izleyicinin karşısına çıkmaya hazırlanan TRT1, milyonları heyecanlandırdı. Dizinin konusu, oyuncu kadrosu ve yayın tarihi merak edildi. Kanal yönetimi, izleyicilerin kafalarında oluşan tüm soru işaretlerini silen açıklamalar ile gündeme geldi.

Çekilen İhtarname Nasıl İptal Edilir? Çekilen İhtarname Nasıl İptal Edilir?

KUDÜS FATİHİ SELAHADDİN EYYUBİ’NİN KONUSU NE, OYUNCULARI KİMLER?

5a3376d2-4ldv7p2epakyzg4bgrvis

Tarihte önemli bir yere sahip olan ve bugün halen büyük bir övgü ile adından söz ettiren Selahaddin Eyyubi’nin hikayesi, TRT1 tarafından ekranlara getirilecek. Dizide, 1169 ila 1193 yılları arasında Mısır ve Suriye sultanlığı yapmış olan ve yanı sıra Eyyubiler devletlerini kuran Selahaddin Eyyubi’nin hikayesi işlenecek.

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan ilk fragmanı ile milyonları heyecanlandıran Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi’de Kudüs’ün fethi ve fethin sonrasında Müslüman aleminin yeniden yaşadığı yükseliş gözler önüne serildi. Fragmanda yer alan Eyyubi’nin ‘Kudüs fedakarlıktır’ sözü, gündeme bomba gibi düştü.

TRT1’in yeni dönem dizisinde Selahaddin Eyyubi’ye yakışıklı oyuncu Uğur Güneş hayat verecek. Ayrıca; Dilin Döğer, Mehmet Ali Nuroğlu, Kaan Çakır, Tuvana Türkay, Erdinç Gülener, Ekin Türkmen, Sezgin Erdemir, Gökçe Akyıldız, Seda Yıldız ve Ece Özdikici gibi sevilen isimler de dizide çok çeşitli karakterlere hayat verecek.

KUDÜS FATİHİ SELAHADDİN EYYUBİ NE ZAMAN YAYINLANACAK?

TRT1’in şimdiden iddiasını ortaya koymayı başarmış olan yeni dizisi Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi, 13 Kasım Pazartesi günü saat 20:00’de ilk bölümü ile kanalın yayın akışında yer alacak. Dizinin yönetmen koltuğunda Sedat İnci’nin oturduğu, senaryosunun ise Serdar Özönalan tarafından kaleme alındığı biliniyor.

Kaynak: Haber Merkezi