Bakan Yumaklı: Diyarbakır ve Mardin’de Çiftçilerin Kayıplarına Yönelik Tespit Çalışmaları Tamamlandı Bakan Yumaklı: Diyarbakır ve Mardin’de Çiftçilerin Kayıplarına Yönelik Tespit Çalışmaları Tamamlandı

Kurban Bayramı tatili dolayısıyla Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) sorumluluğundaki otoyol ve köprülerden geçişler ücretsiz olacak. Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Ücretsiz geçişler, 15 Haziran Cumartesi günü saat 00.00'dan başlayarak, 24 Haziran Pazartesi günü saat 07.00'ye kadar sürecek. Bu uygulama, KGM sorumluluğu altındaki otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nü kapsıyor. Ancak, yap-işlet-devret modeliyle işletilen projeler bu uygulamanın dışında kalacak.

Bayram tatili boyunca şehir içi toplu taşıma hizmetleri de ücretsiz olacak. Vatandaşlar, Başkentray, Marmaray, İZBAN, Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem Hattı, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı-Arnavutköy metro hattı seferlerinden ve belediyeler ile bunların kurdukları birlik, müessese ve işletmelerce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden 16 Haziran Pazar günü saat 00.00'dan (cumartesi gününü pazar gününe bağlayan gece) itibaren, 19 Haziran Çarşamba gün sonuna kadar (Kurban Bayramı süresince) ücretsiz yararlanabilecek.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı