İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, bayram tatili boyunca trafik polisleri ve jandarma trafik ekiplerinin denetimlerini 24 saat esasına göre sürdürdüğünü vurguladı.

Kurban Bayramı tatilinin ilk 6 gününde trafik kazaları yine acı bilançosunu gözler önüne serdi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın açıklamasına göre, bu süre zarfında 49 kişi hayatını kaybetti, 7 bin 683 kişi ise yaralandı. 

Dün meydana gelen 668 trafik kazasında 13 kişinin yaşamını yitirdiğini, 1133 kişinin ise yaralandığını belirten Yerlikaya, ekiplerin 414 bin 776 aracı denetlediğini bildirdi. Bu denetimlerde, 22 bin 592 araca hız ve radar işlemi yapılırken, 39 bin 56 araca da diğer işlemler uygulandı.

Şanlıurfalı Gencin Antalya'da Yaşadığı İşkence TBMM Gündeminde Şanlıurfalı Gencin Antalya'da Yaşadığı İşkence TBMM Gündeminde

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sürücüleri trafik kurallarına uymaları konusunda uyararak, "Bayram tatilinin ilk 6 gününde (Cumartesi, Pazar, Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe) maalesef 49 kişi hayatını kaybetti. 7 bin 683 kişi ise yaralandı. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Yolculuklar sizleri sevdiklerinize kavuşturmak için vardır, ayırmak için değil." dedi.
 

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı