TCG Kemalreis Fırkateyni Libya Açıklarında Eğitime Katıldı TCG Kemalreis Fırkateyni Libya Açıklarında Eğitime Katıldı

Bakan Uraloğlu, bayram süresince demir yollarında alınan tedbirlerle ilgili yaptığı açıklamada, TCDD Taşımacılık AŞ tarafından işletilen YHT, ana hat, bölgesel ve şehir içi trenlerde gerekli düzenlemelerin yapıldığını belirtti. Ayrıca, Marmaray, Başkentray, Halkalı-Bahçeşehir, Sirkeci-Kazlıçeşme ve Gayrettepe-İstanbul Havalimanı-Arnavutköy metro hatlarının bayram süresince ücretsiz hizmet vereceğini ifade etti.

14-23 Haziran döneminde ana hat ve bölgesel trenlerde pulman ve yataklı vagon ilaveleriyle kapasite artışı sağlanacağını belirten Uraloğlu, "14-15-16 ve 22-23 Haziran'da Ankara-İstanbul ve Ankara-Konya parkurlarında ilave YHT setlerini sefere koyarak 9 bin 660 kişilik ek kapasite artışı sağladık."dedi.

Bayram süresince YHT'lerde günlük ortalama 40 bin yolcunun seyahat etmesinin beklendiğini belirten Uraloğlu, Ankara-Eskişehir, Eskişehir-İstanbul, Ankara-İstanbul, Ankara-Konya, Konya-İstanbul, Karaman-İstanbul, Ankara-Karaman, Ankara-Sivas ve Sivas-İstanbul YHT seferleriyle günde 35 bine yakın yolcuya hizmet verildiğini kaydetti. Uraloğlu, bu dönemde YHT'lerin yanı sıra günde yaklaşık 32 bin yolcuya hizmet veren ana hat ve bölgesel trenlerin de yoğun talep gördüğünü ifade etti.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı