Bakan Bolat: "Türk Vatandaşlarının Vize Başvurularında Ret Oranı %16,5'e Geriledi" Bakan Bolat: "Türk Vatandaşlarının Vize Başvurularında Ret Oranı %16,5'e Geriledi"

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, kuvvetli yağış ve fırtına beklentisiyle birlikte toz taşınımı uyarısı yaparak, 15 ilde sarı alarm verdi. Yapılan değerlendirmelere göre, ülke genelinde parçalı ve çok bulutlu bir hava beklenirken, Ege kıyıları ve Batı Akdeniz dışındaki bölgelerde aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar öngörülüyor.

Trakya bölgesi (Edirne ve Kırklareli çevreleri ile Tekirdağ’ın iç kesimleri), Doğu kesimler (Mardin, Batman, Bitlis, Siirt, Şırnak, Hakkari’nin güneyi, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır ve Van’ın kuzeyi), Doğu Akdeniz (Adana’nın doğusu, Osmaniye ile Hatay’ın kuzey ilçeleri) ve Artvin çevresinde yerel olarak kuvvetli yağışlar bekleniyor.

Batı kesimlerde hava sıcaklığının 2 ila 4 derece azalması, diğer bölgelerde ise önemli bir değişiklik olmaması tahmin ediliyor. Rüzgar genellikle kuzey ve batı yönlerden hafif şiddette esecek, kuvvetli yağış beklenen bölgelerde ise yağış anında yer yer kuvvetli rüzgarlar oluşabileceği belirtiliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıya göre, Adana, Edirne, Hakkâri, Iğdır, Kırklareli, Osmaniye, Şırnak, Van, Ağrı, Erzurum, Hatay, Kars, Mardin, Siirt ve Tekirdağ illerinde kuvvetli yağışlar yaşanabileceği için sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olunması gerekiyor.

Kaynak: (İLKHA)