Her yıl olduğu gibi bu yıl da öğrencilerin merakla beklediği 2023-2024 KYK burs başvuru sonuçları nihayet açıklandı. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından sağlanan KYK bursları, öğrencilerin eğitimlerine maddi katkı sağlamak amacıyla veriliyor.

Geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen başvuruların ardından, öğrenciler sonuçları öğrenmek için heyecanla beklemeye başlamıştı. KYK burs başvuru sonuçları, öğrencilerin e-Devlet üzerinden sorgulayabileceği bir adres üzerinden açıklandı.

20 Milyon Öğrenci Ara Tatilin Sonunda Ders Başı Yaptı 20 Milyon Öğrenci Ara Tatilin Sonunda Ders Başı Yaptı

KYK Burs Ücretleri Belli Oldu!

KYK burs başvuru sonuçlarıyla birlikte öğrencilerin en çok merak ettiği konulardan biri de burs ücretleri oldu. 2023-2024 eğitim-öğretim yılında, ön lisans ve lisans düzeyinde okuyan öğrenciler için burs ücreti aylık 1.250 TL olarak belirlendi. Yüksek lisans öğrencilerine ise aylık 2.500 TL, doktora öğrencilerine ise aylık 3.750 TL burs verilecek.

KYK Burs Ödemeleri Ne Zaman Başlayacak?

KYK burs başvuru sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte öğrencilerin bir diğer merak ettiği konu ise burs ödemelerinin ne zaman başlayacağı oldu. KYK bursu veya kredisi alacak olan öğrencilere, başvurdukları öğretim yılı başlangıcından itibaren normal öğrenim süresi boyunca her ayın 6 ve 10 günleri arasında ödemeler yapılacak.

Öğrenciler, burs ve kredi ödemelerinin yapılacağı Ziraat Bankası şubelerini, kendilerine verilen şifrelerle internet üzerinden öğrenebilecekler. Aynı şekilde öğrenciler, bankamatik kartlarını da bankadan temin edebilecekler.

KYK burs başvuru sonuçları ve detayları için tıklayınız.