UEFA Şampiyonlar Ligi'nde Çeyrek Final Heyecanı: Barcelona ve Atletico Madrid'den Kritik Galibiyetler UEFA Şampiyonlar Ligi'nde Çeyrek Final Heyecanı: Barcelona ve Atletico Madrid'den Kritik Galibiyetler

İspanya'nın 1. Futbol Ligi LaLiga'nın 30. haftasında oynanan Getafe-Sevilla maçında, Getafe tribünlerinden bir grup taraftarın Sevillalı futbolcu Marcos Acuna'ya yönelik "maymun" şeklindeki ırkçı tezahüratları maçı gölgesine aldı.

Karşılaşmanın 60. dakikalarında yaşanan bu skandalın ardından hakem Iglesias Villanueva, maça kısa bir süre ara vererek ırkçılıkla mücadele protokolünü devreye soktu ve stadyumda ırkçılığa karşı anons yaptırdı.

Sevilla'nın 1-0 kazandığı maçın ardından basına konuşan Sergio Ramos, "Stada gelenlerin istediklerini söylemelerini engellemeliyiz. Bu tip insanları durdurmalıyız. Futbolun imajını temizlemek gerekiyor." ifadelerini kullandı.

Getafe Teknik Direktörü Quique Sanchez de, alınan yenilgiye rağmen bazı taraftarların hakaretlerine maruz kaldıklarını belirterek, "Statta saygı görmek zorundayız. Futbolu sirke çeviremeyiz." dedi. Ancak, "Çingene" sözünü ırkçı bir hakaret olarak kullanmanın sapkınlık olduğunu da vurguladı.

Son haftalarda İspanya futbolunda özellikle Real Madridli futbolcu Vinicius'a yapılan hakaretlerle gündeme gelen ırkçılık olayları, futbol camiasını derinden sarsmaya devam ediyor.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı