Milli Eğitim Bakanlığı, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınav için heyecan dorukta! Başvuru süresi uzatıldı ve öğrenciler için son fırsat yarına kadar devam ediyor.

Ankara'dan alınan bilgiye göre, Bakanlık tarafından yapılan duyuruyla, 2 Haziran'da gerçekleştirilecek olan merkezi sınavın başvuru süresi uzatıldı. Bu gelişmeyle birlikte, başvurusunu henüz yapamamış olan öğrenciler için yeni bir şans doğdu.

MEB, Eğiticilere Yönelik Yapay Zeka Uygulamaları Kursu Açıyor MEB, Eğiticilere Yönelik Yapay Zeka Uygulamaları Kursu Açıyor

Öğrenciler, başvurularını 18-29 Mart tarihleri arasında "e-Okul" üzerinden isteğe bağlı olarak gerçekleştirmişti. Ancak bu süreçte başvuru yapamayan öğrenciler için önemli bir fırsat doğdu. Yeni süreçte, başvuru işlemleri yarına kadar uzatıldı.

Okul müdürlükleri, öğrencilere başvuru işlemleri konusunda rehberlik edecek ve sınav başvuruları 3 Nisan'a kadar okul müdürlüklerince onaylanacak.

Sınav sonuçları, 28 Haziran'da www.meb.gov.tr internet adresinden ilan edilecek. Öğrencilerin ve velilerin bu tarihi takip etmeleri önem taşıyor.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı