Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 8. sınıf öğrencilerine yönelik yapılan LGS (Liselere Geçiş Sınavı) sınavının tarihini açıkladı. Bakan Tekin, sınavın 2 Haziran 2024 Pazar günü gerçekleştirileceğini duyurdu. Bu açıklama, öğrenciler ve veliler arasında büyük bir merakla beklenen sınav tarihini netleştirdi.

Depremzede Özel Okul Öğrencisine Destek Kılavuzu Yayımlandı Depremzede Özel Okul Öğrencisine Destek Kılavuzu Yayımlandı

Bakan Tekin, yaptığı açıklamada, öğrencilerin 2023-2024 eğitim öğretim yılını 14 Haziran'da karnelerini alarak tamamlayacaklarını ve 15 Haziran Cumartesi gününün Kurban Bayramı arifesi olduğunu belirtti. Sınavın bayram öncesinde yapılmasının, öğrencilerin sınav stresini azaltmaya yönelik bir önlem olduğunu vurguladı.

Sınav takviminin öğrenci ve velilerin bayram hazırlıkları ve yaz tatili planlamalarını daha rahat yapabilmesi için önceden duyurulduğunu ifade eden Bakan Tekin, LGS sınavının 2 Haziran'da gerçekleşeceğini ve soru sayısı ile şeklinde herhangi bir değişiklik olmayacağını belirtti. Sınavdaki tüm sorular, sekizinci sınıf öğretim programlarındaki konu ve kazanımlara uygun olarak hazırlanacak.

(Haber Merkezi)