İstanbul Valisi Davut Gül, Liselere Geçiş Sistemi'nde (LGS) 500 tam puan alan 388 öğrenciye aylık 3'er bin lira burs verileceğini duyurdu. Gül, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş ile birlikte düzenlenen programda, öğrencilere müjdeyi verdi.

Vali Gül, yaptığı konuşmada, dezavantajlı, özel yetenekli ve başarılı çocukların öncelikleri olduğunu vurgulayarak, İstanbul'da 500 tam puan alan 388 öğrencinin hazırlıkta ve 9. sınıfta eğitimlerine devam ettiğini belirtti. Türkiye'nin geleceğini inşa etmede beşeri sermayenin önemine değinen Gül, devlet olarak başarılı öğrencilerin yanında olduklarını ifade etti.

Üniversitelere Yeni Akademisyenler Geliyor Üniversitelere Yeni Akademisyenler Geliyor

Gül, öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, "Ocak ayından başlayarak, her ay düzenli olarak sizlere karınca kararınca bir burs vereceğiz. Şimdilik tespit ettiğimiz miktar aylık, düzenli olarak 3'er bin lira... Hepinize vereceğiz. Helali hoş olsun." şeklinde konuştu.

Öğrencilerle her ay bir araya gelip çeşitli etkinlikler düzenleyeceklerini belirten Vali Gül, onlardan sadece Türkiye'yi unutmamalarını ve dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar bir ayağının Türkiye'de olmasını istediklerini dile getirdi.

Programda, Bakan Göktaş, katılımcılar ve öğrencilerin hatıra fotoğrafı çektirmesiyle sona erdi.

Kaynak: AA