İŞKUR'dan Engelli ve Eski Hükümlülere Hibe Desteği İŞKUR'dan Engelli ve Eski Hükümlülere Hibe Desteği

Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği Başkanı Bilgehan Engin, Kalkınma Yolu Projesi'nin Türkiye ve Irak arasındaki ticari ilişkilerin gelişmesine, komşu ülkelerle ticaret hacminin artmasına ve lojistik giderlerde ciddi bir azalmaya yol açacağını belirtti.

Engin, Kalkınma Yolu Projesi'nin Türkiye, Irak, Katar ve BAE arasında imzalanan mutabakat zaptıyla hayata geçirildiğini vurguladı. Projenin, Avrupa'dan Körfez ülkelerine kadar uzanan geniş bir bölgeyi etkileyerek ortak fayda sağlayacağını ifade etti.

Dünya genelinde yaşanan krizlerin lojistik sektörünü olumsuz etkilediğine dikkat çeken Engin, Kalkınma Yolu Projesi'nin sektöre yeni bir perspektif kazandıracağını söyledi. Projenin, Türkiye ile Irak arasındaki ticaretin yanı sıra transit taşımacılık gelirlerini artırarak lojistik masraflarda da düşüş sağlayacağını belirtti.

Engin, Kalkınma Yolu Projesi'nin bölgesel kalkınmaya ve ticari, sosyal, kültürel bağların güçlenmesine önemli katkılar sağlayacağını ve yeni işbirliklerinin önünü açacağını vurguladı.

Kalkınma Yolu Projesi'nin hayata geçmesiyle birlikte, Türkiye'nin lojistik sektöründeki konumu güçlenecek ve bölgesel ticarette yeni bir dönem başlayacak.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı