Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla İliç'teki maden kazasında bir işçinin naaşına ulaşıldığını duyurdu.

Bayraktar, kazanın ardından yürütülen arama çalışmalarının sonucunda, mangan ocağı olarak tabir edilen alanda bir işçinin naaşına ulaşıldığını ifade etti. Kazada toprak altında kalan diğer işçiler için ise ekiplerin 7/24 çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.

Arama Çalışmaları Devam Ediyor

13 Şubat tarihinde meydana gelen maden kazasından bu yana arama çalışmalarının aralıksız devam ettiğini aktaran Bayraktar, diğer işçilerin bulunması için çalışmaların hız kesmeden sürdürüldüğünü vurguladı.

Ulaşılan naaşın 33 yaşındaki işçi Uğur Yıldız'a ait olduğu öğrenildi. Bayraktar, paylaşımında, hayatını kaybeden işçiye Allah'tan rahmet dileyerek, ailesine başsağlığı dileğinde bulundu.

Adalet Bakanı Tunç: 27 Mayıs 1960 Darbesi, Vatanımıza ve Milletimize Yapılan Bir İhanettir Adalet Bakanı Tunç: 27 Mayıs 1960 Darbesi, Vatanımıza ve Milletimize Yapılan Bir İhanettir

İliç'teki maden kazasında bir işçinin naaşına ulaşılması, arama çalışmalarının devam ettiği süreçte yaşanan önemli bir gelişme olarak kaydedildi. Kamuoyu, diğer işçilerin de en kısa sürede sağ salim kurtarılması için yapılan çalışmaları yakından takip ediyor.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı