Kurban Bayramı'nda Kartla 132,3 Milyar Liralık Ödeme Yapıldı Kurban Bayramı'nda Kartla 132,3 Milyar Liralık Ödeme Yapıldı

Venezuela Devlet Başkanı Maduro, televizyondan canlı yayınlanan bir programda, Venezuela ile Türkiye arasında imzalanan Yatırımların Karşılıklı Teşviki ve Korunması Anlaşması'nı resmen onayladı.

Maduro, Türkiye'nin Karakas Büyükelçisi Aydan Karamanoğlu'nu programına davet ederek anlaşmayı onayladı.

Alkışlar arasında belgeye imza Maduro, "İmzalanmıştır ve onaylanmıştır. Yayımlansın ve uygulansın. Venezuela'daki dostumuz Türkiye Büyükelçisinden Venezuela'daki yatırım, ticaret ve ekonomik entegrasyona ve bu belgeye ilişkin görüşlerini bizimle paylaşmasını rica ediyorum." dedi.

Maduro'ya iki ülke arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerden bahseden Karamanoğlu, "Başka etkinliklerimiz de var. Henüz bu sabah 30'dan fazla Türk ve Venezuelalı firmanın katılımıyla balıkçılık ve su ürünleri üzerine bir video konferans gerçekleştirdik. Önümüzdeki hafta 21-22 Mayıs tarihleri arasında işbirliği ve kardeşliğimizle ilgili tüm konuların ele alınacağı IV. Ortak İşbirliği Komisyonu Toplantısı’nı düzenleyeceğiz ve 26-28 Eylül tarihleri arasında Karakas'ta 2. Türk Ürünleri Fuarını gerçekleştireceğiz. Gördüğünüz üzere biz Venezuela'nın geleceğine güveniyoruz, Venezuela'nın yanındayız." ifadelerini kullandı.

Söz konusu anlaşmanın Türkiye'de iç mevzuatının resmileşmesinin ardından anlaşma, ülkeler arasında nota teatisi ile yürürlüğe girecek.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı