İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 8-17 Nisan tarihleri arasında İstanbul'da düzenlenen "Mahzen-29" operasyonlarında 32 şüphelinin gözaltına alındığını duyurdu. Şüphelilerin, adam öldürme, tehdit, uyuşturucu ticareti gibi bir dizi ciddi suç faaliyetine karıştıkları belirlendi.

Yapılan açıklamada, şüphelilerin iş insanlarına yönelik suikast girişimleri, silahlı saldırılar ve kaçırma eylemleri gerçekleştirdikleri ifade edildi. Ayrıca, operasyonlar sırasında 34 ruhsatsız tabanca, otomatik silahlar, sahte plakalar ve büyük miktarda uyuşturucu madde ele geçirildi.

Bakan Yerlikaya, operasyonla ilgili olarak, Türk polisinin azim ve kararlılığına vurgu yaparak, organize suç örgütlerine karşı mücadelenin devam edeceğini belirtti. Yerlikaya, toplumun huzuru ve güvenliği için bu tür operasyonların önemine işaret etti.

Bakan Yerlikaya, operasyonun başarısında halkın desteğinin ve dualarının önemli bir rol oynadığını dile getirdi. Ayrıca, suç örgütlerine karşı mücadelenin sadece güvenlik güçlerinin değil, tüm toplumun ortak sorumluluğu olduğunu vurguladı.

Operasyonların, suç ve suçluyla mücadelede etkin bir araç olduğunu gösterdiği ve halkın güvenliğini sağlama noktasında devletin kararlılığını ortaya koyduğu belirtiliyor. Yetkililer, benzer suç örgütlerine yönelik operasyonların devam edeceğini ve suçluların adalet karşısına çıkarılacağını ifade ediyor.

Yunanistan’a Kaçmaya Çalışan 3 FETÖ Mensubu Türkiye’de Yakalandı Yunanistan’a Kaçmaya Çalışan 3 FETÖ Mensubu Türkiye’de Yakalandı

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı