Bursa'nın Karacabey ilçesi açıklarında su alarak batan "Batuhan A" adlı kargo gemisinin enkazına ulaşıldı. Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, enkaza su altı robotuyla ulaşıldığını ve dalış için hazırlıkların yapıldığını açıkladı.

Kastamonu’da Orman Yangını Mücadelesi: Ekipler Seferber Oldu Kastamonu’da Orman Yangını Mücadelesi: Ekipler Seferber Oldu

Bölgede arama kurtarma çalışmalarının hızla sürdüğünü belirten Vali Demirtaş, 275 personelin katılımıyla devam eden çalışmalarda enkazın 3 boyutlu modellemesinin yapıldığını ifade etti. Gemideki 6 kişilik mürettebatın akıbeti için yoğun bir çaba harcanıyor.

14 Şubat Çarşamba günü hareket eden ve Gemlik ilçesine gitmek üzere olan "Batuhan A" adlı kargo gemisi, ağır hava ve deniz koşulları nedeniyle batmıştı. Arama kurtarma çalışmalarında geminin battığı bölgede boş can salı bulunmuştu.

Gemideki mürettebatın akıbetini belirlemek için dalış faaliyetlerinin başlaması planlanıyor. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, geminin batması nedeniyle otomatik uydu sinyali göndermiş olabileceği bilgisinin verildiği ve çalışmaların gece boyunca aralıksız devam edeceği belirtildi.

Kaynak: AA