2018 yılından bu yana TV8 ekranlarında izleyici karşısına çıkan MasterChef Türkiye programı, her sezonunda reytingleri altüst etmeyi başarıyor. İzlenme rekorları kıran başarılı program, ilk kez bu sezon All Star konsepti ile ekranlara gelmeye başladı. Sevilen programın dün akşam ekranlara gelen bölümünde yarışmacılar kaptanlık için mücadele etti. Son 11’de yer alan yarışmacılara Somer Şef’ten dikkat çeken bir açıklama geldi.

MasterChef All Star programında yarışmacılar her hafta başında Mavi takım kaptanlığı için yarışıyor ve ardından takımlar belirleniyor. Haftanın kalan bölümlerinde takımlar karşı karşıya geliyor ve her dokunulmazlık oyunundan sonra bir isim eleme potasına gidiyor. Pazar akşamları ise eleme potasından bir isim yarışmaya veda ediyor. Somer Şef dünkü bölümde, programda sistemin değiştiğini açıkladı. İşte detaylar…

YENİ SİSTEMİ AÇIKLADI

masterchef-1

MasterChef All Star programının dün akşam ekranlara gelen bölümünde yarışmacılar kaptanlık oyununu kazanmak için mücadele etti. Şefler, son 11’e kalan yarışmacılardan şekerpare tatlısı yapmalarını istedi. Somer Şef, kaptanlık oyunu öncesinde yarışmacılara yeni sistemi açıkladı.

Somer Şef açıklamasında, “Bu haftadan sonra artık eleme sistemi değişiyor. Her gecenin sonunda bir kişi eleme potasına gidecek. 3 takım ve 1 bireysel oyunu olmak üzere her oyun sonunda 1 aday çıkacak. 2 etaplı ve puanlama sistemli eleme finali oynanacak” sözlerini dile getirdi.

“DOKUNULMAZLIK ALAN KENDİNİ KURTARACAK”

Somer Şef, yeni sistemde dokunulmazlık alan yarışmacıların kendilerini kurtaracağını belirtti ve açıklamasında, “Artık potaya düşmemek çok daha önemli. Çünkü artık herkes final potasında. Dokunulmazlık alan kendini kurtaracak.

Türk Silahlı Kuvvetleri, Irak ve Suriye'nin Kuzeyinde 7 PKK'lıyı Etkisiz Hale Getirdi Türk Silahlı Kuvvetleri, Irak ve Suriye'nin Kuzeyinde 7 PKK'lıyı Etkisiz Hale Getirdi

Konsey oyları ile potaya giden 3 aday belirlenecek. Son gece de her zaman olduğu gibi bireysel oyun oynanacak ve en az başarılı olan potaya gidecek” dedi.

Kaynak: (Haber Merkezi)