Milli Eğitim Bakanlığı, eğitim teknolojilerinde son noktayı temsil eden yapay zeka uygulamalarına dair öğretmenlere yönelik bir eğitim programı düzenliyor. Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (YEĞİTEK) öncülüğünde 16-20 Nisan tarihleri arasında Ankara'da gerçekleşecek olan "Yapay Zeka Uygulamaları Eğitici Eğitimi Kursu", öğretmenlerin bu alandaki bilgi ve becerilerini artırmayı hedefliyor.

YEĞİTEK tarafından organize edilen kurs, yapay zeka araçlarından blok tabanlı yapay zeka uygulamalarına, makine öğrenmesinden derin öğrenmeye kadar geniş bir yelpazede, 120 katılımcıya uygulamalı bilgiler sunacak. Kurs, öğretmenlerin teknolojiyle entegre bir eğitim ortamı oluşturabilmesi için gereken donanımı sağlamayı amaçlıyor.

2024 TR-YÖS/1 ve e-YÖKDİL 2024/3 İngilizce-Fen Bilimleri sınavı bugün yapılacak 2024 TR-YÖS/1 ve e-YÖKDİL 2024/3 İngilizce-Fen Bilimleri sınavı bugün yapılacak

Bu özel kurs için katılımcılar, Öğretmen Bilişim Ağı üzerinden yapay zeka ile ilgili kursları başarıyla tamamlayan Eğitimde Fatih Projesi eğitmenleri arasından seçildi. Seçilen öğretmenler, kurs sonunda edindikleri bilgi ve tecrübeleri kendi bölgelerinde de aktarma fırsatı bulacak.

Eğitimde Yapay Zeka Devrimi

Kurs, Milli Eğitim Bakanlığı'nın Ulusal Yapay Zeka Strateji Belgesi kapsamında öğretmenlerin mesleki gelişimlerini desteklemek ve eğitimde yapay zeka kullanımını teşvik etmek amacıyla düzenleniyor. Böylece, öğretmenlerin geleceğin eğitim teknolojilerine hazırlıklı olmaları ve bu teknolojileri eğitim süreçlerine entegre etmeleri hedefleniyor.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı