Milli Eğitim Bakanlığı'nın düzenlediği "Maziden Atiye Ahlat" öğrenci programı, Bitlis'in Ahlat ilçesinde başladı. Öğrencilere çok yönlü destek sağlayan program, tarihi ve kültürel geziler, kültür-sanat etkinlikleri, kitap ve sinema tahlilleriyle öğrencilerin gelişimine katkıda bulunmayı hedefliyor.

YÖK’ten Öğrencilere Müjde: Burslar Yükseldi YÖK’ten Öğrencilere Müjde: Burslar Yükseldi

Program kapsamında düzenlenen tarihi ve kültürel geziler, gençlerin bilgi birikimlerini artırmakla kalmayıp, aynı zamanda tarih ve kültürle iç içe olmalarına olanak tanıyor. Liselerin 10'uncu ve 11'inci sınıf öğrencilerini hedefleyen program, akademik başarıları, sosyal ve kültürel yetenekleriyle öne çıkan gençlere destek olmayı amaçlıyor.

Ahlat ilçesinde düzenlenen program, 20 ilin öğrenci ve koordinatör öğretmenlerini bir araya getiriyor. Bu iller arasında Bitlis, Siirt, Van, Hakkari, Ağrı, Iğdır, Erzurum, Muş, Bingöl, Batman, Şırnak, Mardin, Diyarbakır, Elazığ, Tunceli, Erzincan, Gümüşhane, Bayburt, Kars ve Ardahan bulunuyor.

"Maziden Atiye Ahlat" programı, öğrencilere sadece eğitim alanında değil, aynı zamanda sosyal ve kültürel anlamda da destek sağlayarak gençlere yeni ufuklar açmayı amaçlıyor. Program, öğrencilere başarılarının takdir edildiği bir deneyim sunuyor.

Kaynak: (Haber Merkezi)