TRT1’in dört sezondur devam eden ve Anadolu’nun sıcak ve samimi atmosferini ekrana taşıyan Gönül Dağı dizisinde şok eden gelişmeler yaşanıyor. Dizinin önemli karakterlerinden ikisi, projeye veda ediyor.

Bu flaş haber tüm Gönül Dağı severleri çok üzdü. Bunun yanında dizinin bu karakterlerden olmadan nasıl devam edeceği ise merak konusu oldu. İşte tüm detaylar.

NİHAN DURUKAN VE ALİ DÜŞENKALKAR DİZİDEN AYRILIYOR

yzxWQ_1701155020_1219

Gönül Dağı dizisinin Milli Eğitim Müfettişi Kamuran’ını canlandıran Nihan Durukan, diziden ayrılan ilk isim oldu. Asuman’ın annesi ve Münir Başkan’ın eşi rolüyle de izleyicilerin beğenisini kazanan Durukan, dizinin son bölümünde ekrana veda etti. Durukan, daha önce Kefaret, Seksenler, Binbir Gece, Mandıra Filozofu İstanbul gibi başarılı yapımlarda rol almıştı.

Dizinin bir diğer ayrılan ismi ise Ali Düşenkalkar oldu. Dizinin ilk bölümünden beri Taner ve Ramazan’ın amcası, Veysel’in babası ve Düğüncü Muammer olarak tanınan Düşenkalkar, dizinin hikayesinin sonuna geldi. Düşenkalkar, Gönül Dağı’ndaki başarılı performansıyla hafızalara kazındı. Düşenkalkar, daha önce Babam, Kayıtdışı, Muhteşem Yüzyıl Kösem, Aşk ve Mavi, Hanımın Çiftliği ve Dila Hanım gibi popüler dizilerde yer almıştı.

GÖNÜL DAĞI DİZİSİ NASIL DEVAM EDECEK?

Gönül Dağı dizisinin iki önemli karakterinin ayrılığı, dizinin nasıl devam edeceği konusunda merak uyandırdı. Dizinin senaristi olan Ali Asaf Elmas, dizinin yeni bölümlerinde neler olacağına dair ipuçları verdi. Ali Asaf Elmas, dizinin yeni bölümlerinde yeni karakterlerin ve yeni hikayelerin olacağını, dizinin Anadolu kültürünü ve değerlerini yansıtmaya devam edeceğini söyledi. Elmas, dizinin hayranlarına da sürprizler hazırladığını belirtti.

Meteorolojiden Kuvvetli Rüzgâr Uyarısı Meteorolojiden Kuvvetli Rüzgâr Uyarısı

Gönül Dağı dizisi, her cumartesi saat 20.00’de TRT1 ekranlarında izleyicilerle buluşuyor. Dizinin oyuncu kadrosunda Berk Atan, Gülsim Ali, Ecem Özkaya, Ali Düşenkalkar, Erdal Cindoruk, Devrim Yakut, Ferdi Sancar, Ceyda Ateş, Ege Aydan, Burak Tamdoğan, Ece Özdikici gibi isimler var.

Kaynak: (Haber Merkezi)