Hayatın her alanında zorluklarla iç içe olan kişiler ev ve mutfak temizliği denince adeta isyan bayrağını çekiyor. Zaten iş yaşamında yoğun stresle mücadele eden vatandaşlar bir yandan da ev temizliği ve bulaşık gibi sorunlarla karşılaşıyor. Ancak bu sorunlara yönelik pratik çözümler uyguladığınızda temizliğin o kadar zor olmadığını göreceksiniz.

Tencereler zamanla kullanıma bağlı olarak kararma yapabilir. Özellikle yüksek ısıya maruz kalan tencereler ilk günkü parlak görüntüsünü kaybeder. Bu tencereleri çöpte atmak yerine patates ile temizlemeyi denediniz mi? Dibi yanmış tencereye tuz döküp biraz bekleyin. Ardından bütün patatesi ikiye bölüp ovaladığınızda tencereniz ilk günkü gibi parıldayacaktır.

HAYATI KOLAYLAŞTIRAN BASİT ÇÖZÜMLER

GSS Borçlarına Af Geliyor: TBMM'de Kabul Edilen Kanun Teklifi İle Yeni Düzenleme GSS Borçlarına Af Geliyor: TBMM'de Kabul Edilen Kanun Teklifi İle Yeni Düzenleme

800x420-cilt-beyazlatma-icin-patates-maskesi-tarifi-patates-maskesi-nasil-yapilir-s1-1597232799446

Uzun süre ayakta çalışan veya uzun mesafe yürümek zorunda kalanlar ayak ağrıları ile karşılaşabilir. Pek çok farklı nedeni olan ayak ağrısını geçirmenin yolu çok basittir. Ayağınızın 3. ve 4. parmaklarını birbirine yakınlaştırıp masaj yapabilirsiniz. Bu sayede ayaktaki sinirlere eşit baskı yaparak ağrıyı kısa sürede dindirmeniz mümkün olur.

Ayağınızı sıkan ayakkabıya da pratik çözümler vardır. Özellikle yeni satın aldığınız ayakkabı ilk başta vurma yapabilir. Ayakkabının sıkmasını önlemek için ayakkabıyı su buharına tutup ardından kalın çoraplarla giyin. Bu şekilde bir miktar genişleterek ayağınızı konforlu hale getirebilirsiniz. Bir diğer yöntem ise ısınmış el havlusunu ayakkabılara sarıp 24 saat beklemektir.

MUTFAKTA KULLANIŞLI UYGULAMALAR

İnsan sağlığını olumsuz etkileyen paslanmış mutfak eşyalarına basit tüyolarla müdahale edip kullanışlı hale getirebilirsiniz. Paslanmış bıçakları temizlemenin en pratik yolu limon ile temizlemektir. Yarım limonun üzerine tuz döküp paslanmış bıçağı güzelce ovalayın. Ayrıca asidik özellikleri olan soğan da paslı nesneleri temizlemede çok etkilidir.

Mutfakta ürün saklamada kullanılan kavanozların içi zamanla kötü kokabilir. İçine farklı bir ürün koymak istediğinizde eski ve yeni kokular karışarak daha kötü hal alabilir. Kavanozu kullanışlı hale getirmek için karbonatlı suyla yıkamanız önerilir.

Kaynak: Haber Merkezi