Dün gece saatlerinden itibaren Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün uyarısıyla birlikte şiddetli sağanak yağış, Mersin bölgesinde etkisini gösterdi.

Günün ilk ışıklarıyla birlikte, yaşanan şiddetli yağış sonucunda, yaya ve araçla evlerinden çıkanlar, sokakları ve caddeleri kullanmakta zorlanmıştır.

Mersin'in Tarsus ilçesinde, Altaylılar Ülküköy Mahallesi Nehir Konutlarında, şiddetli yağış nedeniyle dere yatağı taşmış, taşan dere yatağı bir sitede su seviyesinin birinci kata kadar yükselmesine sebep olmuştur.

Aşırı yağış nedeniyle evleri su alan, tarım arazileri zarar gören ve üzüm ağaçları köklerinden sökülen Tarsus'ta, istinat duvarı araçların üzerine çöktü ve sel suları altında kalan 10 araç tamamen hasar gördü. Tren seferleri de iptal edildi.

Gelir İdaresi Başkanlığı, 2 Bin Uzman Yardımcısı Alım Başvurularında Son Gün Gelir İdaresi Başkanlığı, 2 Bin Uzman Yardımcısı Alım Başvurularında Son Gün

Depremzede bir ailenin eşyalarının bulunduğu depo, sel nedeniyle su altında kalmış ve eşyalar kullanılamaz hale gelmiştir. Bununla birlikte, sitede bulunan kaldırım taşları çökmüş ve bir elektrik direği de yan yatmıştır.

Sel nedeniyle mağdur olan halk, zararlarının karşılanmasını talep etmektedir. (İLKHA)