DAİŞ Terör Örgütüne 6 İlde Operasyon: 31 Gözaltı DAİŞ Terör Örgütüne 6 İlde Operasyon: 31 Gözaltı

 

Güvenlik Denetimleri Artıyor Millî Eğitim Bakanlığı’nın “Mesleki eğitimde iş sağlığı ve güvenliği” konulu genelgesiyle başlatılan denetimler, mesleki eğitimdeki öğrencilerin güvenliğini sağlamak amacıyla hız kazandı. İki buçuk ay içinde 94 bin 301 işletme denetlendi ve güvenlik şartlarına uymayan iş yerleriyle yollar ayrıldı.

Eğitimde Yeni Düzenlemeler Yeni kararlarla, öğrencilerin staj ve beceri eğitimleri aldığı işletmelerin iş sağlığı ve güvenliği açısından uygunluğu yakın markaja alındı. Valilikler bünyesinde toplanan il istihdam ve mesleki eğitim kurulları, denetimleri artırdı.

Öğrenci ve Personel Eğitimi Bakanlık, 425 bin 821 öğrenci ve 38 bin 697 personel, öğretmen ve yöneticiye iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verdi. Bu eğitimlerle, mesleki eğitimdeki güvenlik bilincinin artırılması hedefleniyor.

Sözleşme Feshinin Etkileri Sözleşmesi feshedilen iş yerlerindeki öğrenciler, eğitimlerine yeni ve güvenli işletmelerde devam edecek. Bu süreçte, iş yerlerinin gerekli güvenlik koşullarını sağlaması bekleniyor.

Denetim ve Eğitimde Sürekli İyileştirme Bakanlık, ilgili mevzuat ve genelge hükümleri doğrultusunda, denetim yapılan iş yeri sayısını ve eğitim alan kişi sayısını her geçen gün artırarak, mesleki eğitimdeki güvenlik standartlarını yükseltmeyi amaçlıyor.

Kaynak: (İLKHA)