Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara'nın doğusu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz, Doğu Anadolu'nun güneybatısı, Güney Doğu Anadolu'nun batısı ile Yozgat ve Niğde çevreleri ve Antalya'nın doğu ilçeleri, Samsun, Amasya ve Çorum çevrelerinde yağışlı hava bekleniyor.

Kıyılarda yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların Bolu çevreleri ile Zonguldak, Bartın, Karabük ve Düzce illerinin yüksek kesimleri, Kastamonu'nun kuzeyinin yüksekleri, Sakarya'nın güney ve doğusunun yükseklerinde kuvvetli kar yağışları olarak gerçekleşeceği tahmin ediliyor.

Türkiye Genelinde Uyuşturucu Operasyonu: 881 Kilo Madde Ele Geçirildi Türkiye Genelinde Uyuşturucu Operasyonu: 881 Kilo Madde Ele Geçirildi

Uyarıya göre, akşam saatlerinden itibaren başlaması beklenen kuvvetli kar yağışlarının Cuma günü etkisini arttırması ve hafta sonu boyunca aralıklarla devam etmesi öngörülüyor. Bu durumun ulaşımda aksamalara, buzlanma ve don olaylarına neden olabileceği belirtildi.

Meteoroloji yetkilileri, halkın olası olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmalarını, özellikle ulaşımda yaşanabilecek aksamalara karşı önlem almalarını tavsiye etti.

Kaynak:  (İLKHA)