Yasa Dışı Yollarla Sınırları Geçmeye Çalışan 8 Kişi Yakalandı Yasa Dışı Yollarla Sınırları Geçmeye Çalışan 8 Kişi Yakalandı

Ülke genelinin parçalı, yer yer çok bulutlu olduğu belirtilirken, Marmara'nın doğusu, Kuzey Ege'nin iç kesimleri, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu ile Zonguldak, Düzce, Adıyaman, Gaziantep ve Kilis çevrelerinde sağanak yağış ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Özellikle İç Anadolu'nun doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Ankara, Çankırı, Adana çevreleri, Osmaniye ile Kahramanmaraş'ın batısında ve Mersin'in iç kesimlerinde yerel kuvvetli, Hatay çevrelerinde ise çok kuvvetli olması bekleniyor.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da toz taşınımı  bekleniyor.

Hava sıcaklığının iç kesimlerde normallerin 3-5 derece üzerinde, diğer yerlerde ise genel olarak normallerin üzerinde olacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın ise yurdun batı kesimlerinde kuzeyli yönlerden, diğer yerlerde batı ve güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği, İç Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri ile İç Anadolu’nun güneybatısında kuvvetli esmesi bekleniyor. 

Kaynak: (İLKHA)