Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son tahminlerine göre, Türkiye genelinde yeni haftada yağmur ve kar yağışı bekleniyor. Ülke genelinde parçalı, yer yer çok bulutlu bir hava öngörülüyor.

Marmara'nın güney ve doğusu, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Güneydoğu Anadolu'nun kuzeyi, Orta ve Doğu Akdeniz'in iç kesimleri ile Adana'nın batı, Mersin'in doğu çevrelerinde yağmur ve sağanak yağışlar bekleniyor. Doğu kesimlerde ise pus ve yer yer sis görülebilir.

Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunuyor. Özellikle kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarda dikkatli olunması gerekiyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Irak'a gidiyor Cumhurbaşkanı Erdoğan Irak'a gidiyor

Hava sıcaklıklarının iç kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı ancak ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor. Rüzgar genellikle güneyli yönlerden esecek, Trakya ile yurdun güneydoğu kesimlerinde kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek.

Meteorolojinin uyarılarına dikkat ederek, vatandaşların önlem alması ve güvenliği için gerekli tedbirleri alması önem taşıyor.

Kaynak: (İLKHA)