Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara'nın güney ve güneydoğusu, Ege'nin kıyı kesimleri ile Kütahya çevresinde etkili olması beklenen fırtına sebebiyle dikkatli olunması gerektiğini belirtti. Yapılan açıklamaya göre, yarın güney yönlerden esmesi beklenen fırtına, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bursa, İzmir, Kocaeli, Kütahya, Manisa, Muğla, Sakarya ve Yalova illerini etkileyecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün "sarı" kodlu uyarısı, söz konusu illerdeki vatandaşları olası olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyardı. Fırtınanın etkisiyle birlikte meydana gelebilecek rüzgar hızı artışı, denizde ve kıyı bölgelerinde dalga yüksekliği gibi olumsuzluklara karşı önlem alınması gerektiği vurgulandı.

"Bozdoğan-44" operasyonu: 4 terörist etkisiz hale getirildi "Bozdoğan-44" operasyonu: 4 terörist etkisiz hale getirildi

Yerel yetkililer, halkın güvenliği için gerekli tedbirlerin alınmasını ve meteorolojik uyarılara dikkat edilmesini önemle hatırlattı. Sahil kesimlerinde faaliyet gösteren denizciler, balıkçılar ve deniz sporlarıyla uğraşan vatandaşlar da fırtınaya karşı gerekli önlemleri alarak güvenliklerini sağlamaları konusunda

Kaynak: (İLKHA)