Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarın ülkenin bazı bölgelerinde kuvvetli yağışların beklendiğini açıkladı. Batı Akdeniz, Orta ve Batı Karadeniz, Ege, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ve Marmara'nın güneyinde yer yer çok bulutlu hava bekleniyor. Bu bölgelerde kuvvetli yağışların meydana gelmesi öngörülüyor.

BOTAŞ, büro görevlisi olarak çalışacak 30 engelli personel arıyor BOTAŞ, büro görevlisi olarak çalışacak 30 engelli personel arıyor

Kuvvetli yağış beklentisi nedeniyle, Aydın, Balıkesir, İzmir ve Manisa illeri için "turuncu" kodlu uyarı verilirken, Bolu, Kastamonu, Sakarya, Sinop, Zonguldak, Bartın, Karabük ve Düzce illeri için ise "sarı" kodlu uyarı yapıldı. Halkın, olası olumsuz hava koşullarına karşı dikkatli olması ve gerekli önlemleri alması gerekmektedir.

Ayrıca, Ege'nin iç kesimleri, Marmara, İç Anadolu ve Karadeniz Bölgesi'nin iç kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli rüzgarlar bekleniyor. Bazı bölgelerde ise fırtına şeklinde esecek olan rüzgarlar dikkat gerektirebilir.

Hafta boyunca hava sıcaklıklarının azalacağı ve kuzey, iç ve doğu kesimlerde mevsim normallerine yakın seyredeceği tahmin ediliyor. Vatandaşların güncel hava durumu raporlarını takip etmeleri ve gerekli önlemleri almaları önemlidir.

(İLKHA)