Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 12 ilde sel ve su baskınlarına karşı dikkatli olunması gerektiği konusunda vatandaşları uyardı. Yapılan son değerlendirmelere göre, Kıyı Ege, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Bartın ve Ordu çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor. Diğer bölgelerde ise parçalı bulutlu bir hava öngörülüyor.

Adana'nın ve Osmaniye'nin güneyi, Hatay'ın kıyı kesimleri, Erzincan, Tunceli, Elazığ, Bingöl, Muş, Diyarbakır, Siirt, Batman, Şırnak ve Bitlis çevrelerinde yerel olarak kuvvetli yağışlar bekleniyor. Bu durumun ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalara neden olabileceği belirtiliyor.

GSS Borçlarına Af Geliyor: TBMM'de Kabul Edilen Kanun Teklifi İle Yeni Düzenleme GSS Borçlarına Af Geliyor: TBMM'de Kabul Edilen Kanun Teklifi İle Yeni Düzenleme

Ayrıca, Marmara, İç Ege, İç Anadolu'nun batısı ve Batı Karadeniz'in batısında sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadiselerinin yaşanabileceği bildirildi.

Hava sıcaklıklarının yağışlı hava ile birlikte biraz azalacağı, ancak genel olarak mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın güneyli yönlerden hafif olarak esmesi beklenirken, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli (30-50 km/saat), yağış alan yerlerde ise yağış anında ve öğle saatlerinden sonra Marmara'nın batısı ve Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli (40-60 km/saat) rüzgarlar bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, vatandaşların olası sel ve su baskınlarına karşı dikkatli ve tedbirli olmalarını, ayrıca kuvvetli rüzgarlara karşı da önlem almalarını tavsiye ediyor.

(İLKHA)