Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Doğu Akdeniz, Orta ve Doğu Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri için gök gürültülü sağanak uyarısında bulundu.

Yağışların, Perşembe gününden itibaren 4 gün boyunca devam etmesi bekleniyor. Orta ve Doğu Karadeniz'de saat 21.00'de, Doğu Akdeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da ise yarın saat 08.00'de başlayacağı tahmin ediliyor. Yağışların gece yarısına kadar etkili olması öngörülüyor.

Market Saldırısı: Güvenlik Kamerasına Yansıyan Dehşet Anları Market Saldırısı: Güvenlik Kamerasına Yansıyan Dehşet Anları

 Adana, Adıyaman, Ağrı, Amasya, Artvin, Bingöl, Bitlis, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Kars, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Muş, Ordu, Rize, Siirt, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Van, Bayburt, Batman, Şırnak, Ardahan, Iğdır ve Osmaniye.

Vatandaşlar, ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksama gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyarıldı. Meteorolojik durumun takip edilmesi ve gerekli önlemlerin alınması önem arz ediyor.

Kaynak: (İLKHA)