Meteoroloji Genel Müdürlüğü, ülke genelinde 25 şehre fırtına ve sağanak uyarısı yaparak, vatandaşları olumsuz hava koşullarına karşı tetikte olmaya davet etti.

Ülke geneli parçalı ve çok bulutlu bir havanın etkisi altında. Doğu Anadolu'nun güneydoğusu hariç diğer bölgelerde yağış bekleniyor. Batı ve Doğu Karadeniz'in yüksekleri, Toroslar mevkii ve Doğu Anadolu'da kar, diğer bölgelerde ise yağmur ve sağanak şeklinde yağışlar görülecek.

Yargıtay 10. Ceza Dairesi Başkanı Yüksel Kocamış Oldu Yargıtay 10. Ceza Dairesi Başkanı Yüksel Kocamış Oldu

Kuvvetli Yağış Uyarısı:

Antalya'nın doğusu, Kaş, Finike, Demre ilçeleri, Mersin'in batı ilçeleri, İzmir, Aydın, Manisa, Muğla ve Balıkesir'in batı ilçelerinde çok kuvvetli ve şiddetli yağışlar bekleniyor. Ayrıca, Batı Karadeniz (Sinop hariç), Çanakkale'nin güneyi ve zamanla Balıkesir, Bursa, Bilecik, Sakarya, Antalya merkez, Adana'nın doğusu, Osmaniye, Hatay ve Kahramanmaraş çevrelerinde de kuvvetli yağışlar görülebilir. Ulaşımda aksamalar ve su baskınları gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunmalı.

Kuvvetli Rüzgar Uyarısı:

Trabzon, Rize, Giresun, Ordu, Samsun çevreleri ile zamanla Sinop'un iç kesimleri, Çorum, Amasya, Tokat, Kastamonu, Bolu ve Karabük çevrelerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli rüzgar ve fırtına (50-80 km/saat, yüksekleri 90 km/saat) beklendiği belirtildi. Ulaşımda aksamalar, çatı uçması ve doğal gaz kaynaklı zehirlenmeler gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olunması gerekiyor.

Çığ Tehlikesi ve Pus Uyarısı:

Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunuyor. İç ve doğu kesimlerde pus ve yer yer sis hadisesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, vatandaşlardan gelebilecek olumsuzlukları paylaşmak için sosyal medya üzerinden bilgi alışverişinde bulunmalarını ve gerekli tedbirleri almalarını istedi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya da durumu sosyal medya hesabından duyurarak vatandaşları uyarıyor.

Kaynak: (Haber Merkezi)