Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkenin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu geçmesi bekleniyor. Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Bolu, Samsun, Amasya, Ordu, Tokat ve Sivas çevrelerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar görülecek.

Yağışların özellikle Doğu Karadeniz ile Samsun'un doğusu, Ordu, Erzurum, Kars, Ağrı ve Ardahan çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan: israil UAD'nin hiçbir kararına uymadı çünkü yanında ABD var Cumhurbaşkanı Erdoğan: israil UAD'nin hiçbir kararına uymadı çünkü yanında ABD var

Rüzgarın; Marmara’nın güneybatısı, Kuzey Ege kıyıları, İç Anadolu’nun doğusu ile Orta Karadeniz'de kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

Sıcaklıkların batı, güney ve iç kesimlerde 1 ila 4 derece artarak mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği, Doğu Anadolu'nun doğusunda ise 2-4 derece azalarak mevsim normalleri civarında olacağı tahmin ediliyor.

Kaynak: (İLKHA)