Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava durumu tahminlerini güncelledi ve 11 ilde kuvvetli yağış uyarısında bulundu. İstanbul, Manisa, Bursa, İzmir, Balıkesir, Çanakkale, Kırklareli, Yalova, Edirne, Kocaeli ve Tekirdağ'da vatandaşların sel ve dolu gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olmaları gerekiyor.

Yapılan açıklamada, hava sıcaklıklarının biraz azalacağı ancak genel olarak mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği belirtildi. Özellikle Trakya, İstanbul, Kocaeli, Bursa, Yalova, Balıkesir, Çanakkale, İzmir ve Manisa çevrelerinde, Aydın'ın kıyı kesimlerinde ve Muğla'nın batı kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar beklendiği bildirildi.

Yurt Dışına Kaçmaya Çalışan 8 FETÖ'cü Yakalandı Yurt Dışına Kaçmaya Çalışan 8 FETÖ'cü Yakalandı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, sel, su baskını, yıldırım düşmesi, yerel dolu yağışı, kuvvetli rüzgarlar ve Ege kıyılarında hortum riskine karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmalarını istedi.

Ulaşımda aksamaların yaşanabileceği ve olumsuz hava koşullarından etkilenebilecek faaliyetlere karşı önlem alınması gerektiği vurgulandı.

Kaynak: MEHMET NEZİR ŞEKER