Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinde parçalı ve yer yer çok bulutlu bir hava bekleniyor. Marmara'nın batısı, Güney ve Kıyı Ege, Akdeniz bölgesi, Gaziantep, Adıyaman ve Kilis çevrelerinde yağışlı hava etkili olacak.

Gece saatlerinde Kıyı Ege, Çanakkale'nin güneyi, Balıkesir'in batı kıyıları ile Antalya'nın batı ilçelerinde kuvvetli olması beklenen yağışlar genellikle yağmur ve sağanak, Toroslar Mevkii'nde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde gerçekleşecek.

Yurdun iç ve doğu kesimlerinde pus ve yer yer sis hadisesi yaşanacak. Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunuyor.

Sıcaklıkların kuzey, iç ve batı kesimlerde (4-6 derece) artması, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmaması öngörülüyor.

Meteoroloji uyarısında, Kıyı Ege, Çanakkale'nin güneyi, Balıkesir'in batı kıyıları ve Antalya'nın batı ilçelerinde kuvvetli yağış beklendiğinden, oluşabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, su baskınları vb.) karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiği vurgulandı.

FETÖ'ye Yönelik Kıskaç-7 Operasyonlarında 67 Şüpheli Yakalandı FETÖ'ye Yönelik Kıskaç-7 Operasyonlarında 67 Şüpheli Yakalandı

Ayrıca, Marmara ve Ege ile Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde rüzgarın yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) eseceği belirtilerek, bu bölgelerde oluşabilecek olumsuzluklara karşı da dikkatli olunması gerektiği ifade edildi.

Kaynak:  (İLKHA)