Tekstil Fabrikasında Çıkan Yangın Kontrol Altına Alındı Tekstil Fabrikasında Çıkan Yangın Kontrol Altına Alındı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye genelinde parçalı ve çok bulutlu bir hava beklenirken, bazı bölgelerde yağışların kuvvetli olacağı bildirildi. Bu kapsamda, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Hatay çevrelerinde yer yer kuvvetli yağışlar bekleniyor.

Ayrıca, Antalya'nın doğu, Mersin'in batı kesimlerinde de yer yer kuvvetli yağışlar görüleceği tahmin ediliyor. Meteoroloji yetkilileri, bu bölgelerde yaşayan vatandaşları olası olumsuzluklara karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı. Yağışlar nedeniyle ulaşımda aksamalar, su baskınları gibi olumsuzlukların meydana gelebileceği belirtildi.

Genel olarak yağışların yağmur ve sağanak şeklinde olacağı, ancak Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Muş ve Bitlis çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olabileceği ifade edildi. İç ve batı kesimlerde pus ve sis, doğu kesimlerde ise buzlanma ve don olaylarına karşı da dikkatli olunması gerektiği belirtildi.

Ayrıca, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesine dikkat çekilirken, hava sıcaklığının Marmara, Karadeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da 3 ila 5 derece artacağı, diğer bölgelerde ise önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin edildi. Meteoroloji, vatandaşları güncel hava durumu bilgilerini takip etmeye ve gerekli tedbirleri almaya davet etti.

Kaynak:  (İLKHA)