Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, Türkiye'nin pek çok bölgesinde yoğun sağanak yağışlar bekleniyor. Özellikle Marmara, Karadeniz ve İç Anadolu'nun bazı bölgelerinde yerel olarak kuvvetli yağışlar bekleniyor.

Marmara'nın doğusu, İç Anadolu'nun kuzeyi, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri, ayrıca Aydın, Denizli, Manisa, Kütahya ve Antalya çevrelerinde yoğun yağışlar bekleniyor.

Sarı kodlu uyarılan iller şu şekilde: Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Yalova, Çanakkale, Balıkesir, İzmir, Antalya, Konya, Karaman, Niğde, Adana, Kayseri, Tokat, Sivas, Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Ordu, Giresun, Gümüşhane, Trabzon, Rize, Bayburt, Van ve Hakkari.

Atama ve görevden alma kararları Resmi Gazete'de Atama ve görevden alma kararları Resmi Gazete'de

Yağışların, Marmara’nın doğusu, İç Anadolu’nun kuzeyi, Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzeybatısı ile Aydın, Denizli, Manisa, Kütahya ve Antalya çevrelerinde yerel kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgâr ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması önem taşıyor.

Kaynak: (İLKHA)