Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre ülke genelinde yoğun yağışlar yaşanması bekleniyor. Bazı bölgelerde yerel olarak kuvvetli yağışlar, sel ve taşkın riskini artırabilir.

Yağışların genellikle sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde görülmesi beklenirken, Doğu Karadeniz'in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar da görülebilir. Ancak, Batı ve Doğu Karadeniz kıyıları, Bursa, Osmaniye, Ordu, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak, Siirt ve Batman çevrelerinde yerel olarak kuvvetli yağışlar bekleniyor.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan: İsrail’e Baskı Yapılmalı Dışişleri Bakanı Hakan Fidan: İsrail’e Baskı Yapılmalı

Meteoroloji yetkilileri, bu bölgelerde sel ve taşkın gibi olumsuz hava koşullarının meydana gelebileceği uyarısında bulunuyor. Vatandaşların, ani su baskınlarına ve sel riskine karşı dikkatli olmaları ve yetkililerin uyarılarını takip etmeleri önem arz ediyor.

Ayrıca, hava sıcaklıklarının ülkenin kuzeybatı kesimlerinde 2 ila 8 derece azalacağı, diğer bölgelerde ise önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın ise Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) eseceği belirtiliyor.

Kaynak: (İLKHA)