HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu'ndan "15 Temmuz" Paylaşımı HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu'ndan "15 Temmuz" Paylaşımı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, ülke genelinde havanın bulutlu olacağını ve bazı bölgelerde yağışların beklendiğini açıkladı. Özellikle Ankara, Çankırı, Bolu, Karabük ve Kastamonu çevrelerinde yer yer kuvvetli yağışların yaşanabileceği belirtilirken, Marmara'nın güneybatısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli rüzgarlar esmesi bekleniyor.

Ankara, Çankırı, Bolu, Karabük ve Kastamonu çevrelerinde yaşanabilecek kuvvetli yağışlar nedeniyle olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerektiği vurgulandı. Sel, su baskını gibi risklerin artabileceği bölgelerde tedbirli olunması önem arz ediyor.

Marmara'nın güneybatısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli rüzgarlar bekleniyor. Hızı saatte 40 ila 60 kilometreye ulaşabilecek olan rüzgarlar nedeniyle çatı uçması, ağaç devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı önlem alınması gerekiyor.

Meteoroloji yetkilileri, vatandaşların güvenliğini sağlamak adına uyarıları dikkate alarak gerekli tedbirleri almaları gerektiğini belirtti.

Kaynak: (İLKHA)