15 Temmuz Kahramanı Şehit Ömer Halisdemir Anıldı 15 Temmuz Kahramanı Şehit Ömer Halisdemir Anıldı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, son tahminlerine göre ülkenin kuzey, iç ve doğu kesimlerinde kuvvetli yağış ve rüzgar uyarısı yaptı. Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Sinop, Yozgat, Sivas ve Kayseri’nin kuzey ilçelerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor. Diğer bölgelerde ise havanın az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların özellikle Ordu, Giresun, Artvin, Erzurum, Kars, Ardahan ve Ağrı çevreleri ile Van’ın kuzey ve doğu ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Bu bölgelerde yaşayan vatandaşların sel, su baskını ve diğer olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiği belirtildi.

Sıcaklığın batı, güney ve iç kesimlerde mevsim normallerinin 1-4 derece üzerinde artacağı, Doğu Anadolu'nun doğu kesiminde ise 2-4 derece azalarak mevsim normallerine yakın seyredeceği tahmin ediliyor. 

Meteoroloji, rüzgarın kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın güneyi, Kuzey ve Kıyı Ege, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Akdeniz’in iç kesimleri, Orta Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun batısında ise kuvvetli (40-60 km/saat) eseceğini bildirdi. 

Yağışların; Ordu, Giresun, Artvin, Erzurum, Kars, Ardahan ve Ağrı çevreleri ile Van’ın kuzey ve doğu ilçelerinde yerel kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Kaynak: (İLKHA)