AFAD, yarın 72 ilde kuvvetli sağanak ve fırtına beklendiğini açıkladı. AFAD, 41 il için turuncu, 31 il için sarı meteorolojik uyarı yaptı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü ise, bazı illerde de kar yağışı olacağını bildirdi.

Çanakkale'de havadan ve karadan yangın müdahalesi devam ediyor Çanakkale'de havadan ve karadan yangın müdahalesi devam ediyor

Turuncu uyarı verilen iller

AFAD’ın yaptığı açıklamaya göre, yarın Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Antalya, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bolu, Burdur, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Isparta, İstanbul, Mersin, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Niğde, Rize, Sakarya, Sivas, Tekirdağ, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Şırnak, Yalova ve Zonguldak için turuncu meteorolojik uyarı yapıldı.

Turuncu uyarı, kuvvetli sağanak ve fırtınanın hayatı olumsuz etkileyeceği anlamına geliyor.

Sarı uyarı verilen iller

AFAD, yarın Aksaray, Ankara, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bitlis, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Edirne, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İzmir, Kastamonu, Kırıkkale, Kırşehir, Kilis, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Ordu, Osmaniye, Siirt, Uşak ve Yozgat için de sarı meteorolojik uyarı verdi.

Sarı uyarı, kuvvetli sağanak ve fırtınanın dikkatli olunması gerektiği anlamına geliyor.

Kar yağışı beklenen iller

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ise, yarın Bilecik, Bitlis, Erzurum, Gümüşhane, Ordu, Sakarya, Trabzon, Bartın, Karabük, Bingöl, Bolu, Bursa, Erzincan, Giresun, Hakkari, Kocaeli, Muş, Rize, Tunceli, Zonguldak, Bayburt, Şırnak, Yalova, Düzce illerinde kar yağışı beklediğini duyurdu.

Kar yağışının, yüksek kesimlerde etkili olacağı, ulaşımda aksamalar yaşanabileceği belirtildi.

Kaynak: (Haber Merkezi)