Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, İstanbul, Bursa, Yalova, Bilecik'in güneyi, Kocaeli, Sakarya, Zonguldak, Düzce ve Bolu'da kuvvetli yağışlar bekleniyor. Özellikle de Marmara'nın doğusu ile Zonguldak, Düzce ve Bolu çevrelerinde yağışların etkili olması tahmin ediliyor.

Kuvvetli yağışlarla birlikte su baskınları, ulaşım aksamaları, yükseklerde buzlanma ve don gibi olumsuzluklarla karşılaşma riski artıyor. Meteoroloji yetkilileri, vatandaşların bu durumlara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiğini vurguluyor.

Özellikle Doğu Karadeniz'in yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunda yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunuyor. Bu bölgelerde yaşayan vatandaşların çığ tehlikesine karşı dikkatli olmaları ve gerekli tedbirleri almaları önem arz ediyor.

Yağışlarla birlikte sıcaklıkların Ege'de azalacağı ancak ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği belirtiliyor. Rüzgarın da genellikle kuzeyli olacağı ancak Marmara'nın kuzeyi ile Kıyı Ege'de kuvvetli esmesi bekleniyor.

Antalya'da Teleferik Kazası Sonrası Tesise Girişler Yasaklandı Antalya'da Teleferik Kazası Sonrası Tesise Girişler Yasaklandı

Vatandaşların meteorolojik uyarıları dikkate alarak gerekli önlemleri almaları ve meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı hazırlıklı olmaları önemle tavsiye ediliyor.

Kaynak: (İLKHA)