Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından yüz binlerin katılımıyla Diyarbakır'da "Cihad Önderi Hazret-i Muhammed" temalı Mevlid-i Nebi etkinliği düzenlendi.

Mevlid-i Nebi etkinliğine Ebu Ubeyde görünümüyle katılan Furkan Tekin, duygularını Harran Ovası’na paylaşarak, boykotun asla ihmal edilmemesi çağrısında bulundu.

Etkinlik alanında Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde'ye benzeyen Tekin dikkat çekti.

I M G 3401-1Filistin'in siyonist baskı altından kurtulması gerektiğini ifade eden Tekin, İsrail mallarını boykot ederek yapılan katliama sessiz kalınmaması gerektiğini vurguladı.

Ulaştırma Bakanı Uraloğlu: Trenler Yarın Ücretsiz Ulaştırma Bakanı Uraloğlu: Trenler Yarın Ücretsiz

“Bizler hayatımızı normal bir şekilde yaşıyor olsak da onlar bombardımanların altında eziliyor”

I M G 3425“İnsanların coşkusunu arttırmak için bu şekilde giyindiğini ifade eden Furkan Tekin,

“Onlara Mescid-i Aksa’nın değersiz olmadığını göstermek için bu şekilde giyindim. Bizler hayatımızı normal bir şekilde yaşıyor olsak da onlar bombardımanların altında eziliyor. Annelerini, babalarını ve çocuklarını kaybediyorlar. Biz burada sessiz kalmamalıyız. Elimizden gelen her şeyi yapmalıyız. İsrail mallarını boykot etmeliyiz. Onlara elimizden gelen bütün zararları vermeliyiz. Devlet bize izin vermiyor ve askeri güç göndermiyor. Ama biz Müslüman olarak gereken şeyleri yapalım. Onların mallarını almayalım. Onlar ile her türlü ilişkilerimizi keselim. Onları hafife alan bazı kardeşlerimiz var. İsrail mallarını almayın kendinize düşeni yapın. Kendi üzerinize düşeni yapmak size farzdır.” diyerek Kahraman Komutan Ebu Ubeyde'nin selamlama konuşmasını okudu.

“Ümmet-i İslam için bu meydanlara gövde gösterisi yapmaya gelmişiz”

I M G 3421

Sıcak havalara rağmen etkinliğe katıldığını ifade eden bir peygamber sevdalısı,

“Söyleyeceğim tek söz; ‘lâ ilâhe illallah israil lanetullah.’ Başka diyecek bir şey. Adıyaman’ın Kahta ilçesinden geldik. Elhamdülillah sıcaklık bizi etkilemez. Geçen yıllara göre daha da coşkulu bir şekilde meydanlara gelmişiz. Ümmet-i İslam için bu meydanlara gövde gösterisi yapmaya gelmişiz. Allah-u Ekber diyoruz.” dedi.

I M G 3443

Muhabir: MEHMET TAHİR TANRIKULU