Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Ahmet İbanoğlu, Süper Lig'de uygulanacak yeni bir kuralı açıkladı. İbanoğlu, liglerin ikinci yarısıyla birlikte yarı otomatik ofsayt sisteminin kullanılacağını belirtti. Bu gelişme, ofsayt tartışmalarını büyük ölçüde ortadan kaldırarak daha adil bir oyun deneyimi sağlamayı hedefliyor.

İbanoğlu, yaptığı açıklamada, yarı otomatik ofsayt sisteminin ofsayt pozisyonlarında hakemlere yardımcı olacağını ve tartışmaların önüne geçeceğini vurguladı. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte dünyada uygulanan sistemlere Türkiye'nin de hızla adapte olduğunu ifade eden İbanoğlu, gerekli reflekslerin gösterilerek bu tür yeniliklerin ülkede uygulanacağını belirtti.

Yarı otomatik ofsayt sistemi, saha kenarında bulunan video yardımcı hakemler (VAR) tarafından kullanılacak. VAR hakemleri, ofsayt pozisyonlarında hızlı bir şekilde karar verebilmek için teknolojiden faydalanacaklar. Bu sistem, hakemlerin karar verme sürecini destekleyerek daha doğru ve adil bir şekilde maç yönetilmesine olanak sağlayacak.

(Hanber Merkezi)

A Milliler Hedef Liderlik İçin Hırvatistan ile Karşılaşıyor - Maç Detayları.. A Milliler Hedef Liderlik İçin Hırvatistan ile Karşılaşıyor - Maç Detayları..